30 maja 2016

Nowoczesne ogrodzenia PCV jest znaczącym komponentem każdej nieruchomości.

Zasadniczym zadaniem jest ochrona nieruchomości przed osobami nieupoważnionymi do wejścia na jej teren. Jednakże jak zbudowanie ogrodzenia Poznań ma się do obowiązującego w Kraju prawa budowlanego. Niezmiernie często wykorzystuje się tzw. regułę prawej strony. Bazuje ona na tym iż właściciel posiadłości ma obowiązek ogrodzenia przodu własnej nieruchomości a także prawej strony. Część ogrodzenia z tyłu posiadłości winna być sfinansowana przez obu sąsiadów po połowie. Powyższa zasada grodzenia terenu nie znajduje odzwierciedlenia w obowiązujących aktach prawnych. Lokalne rozporządzenia nie normuje sprawy opłacania kosztów budowy płotu. Jest to rzecz załatwiana osobiście między sąsiadami. Choć jedna ze stron może zakomunikować iż nie jest jej potrzebne ogrodzenie i sami będziemy zmuszeni pokryć koszty budowy takiego ogrodzenia z PCV na plot i furtę ze sztachetek
. Nie mniej jednak Kodeks Cywilny informuje, że płot znajdujące się na granicy ma dogadzać obu sąsiadom, zatem bez względu na to który sąsiad poniósł koszty budowy sztachetki z plastiku na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa obie strony mają obowiązek ponosić koszty jego eksploatacji. Płot od strony sąsiada powinno być zamieszczone w osi działki, pod warunkiem że sąsiad zgodzi się na postawienie płotu. W przypadku braku porozumienia ogrodzenie nie powinno naruszać granicy inwestora, aby druga strona nie mogła posądzić sąsiada o pogwałcenie granicy.


Nowoczesne sztachetki plastikowe od strony jezdni nie może naruszać granicy nieruchomości.

W wypadku nieruchomości narożnych może się okazać że płot powinno posiadać ścięty ów kąt. Balaski Winylowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa
nie może również ograniczać widzialności na szosie. Budowa ogrodzenia Poznań nie potrzebuje pozwolenia na budowę, jednakże w niekiedy wymaga zgłoszenia planowanej budowy ogrodzenia Poznań do starostwa powiatowego. Trzeba to zrobić w przypadku ogrodzeń wznoszonych od strony dróg, ulic, placów a także pozostałych miejsc publicznych. Dotyczy to także ogrodzeń o wysokości powyżej 2,2 m bez względu na to z jakiej strony posiadłości będzie to płot umiejscowione. Zwolnione z potrzeby zgłaszania a także uzyskania pozwolenia są balaski PCV na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie przekraczające 2,2 m wielkości a także zlokalizowane pomiędzy przyległymi posesjami.

1 komentarz:

  1. A zastanawialiście się kiedyś jak powstają takie detale? Jeżeli was ciekawi proces produkcyjny to bez trudu można go zaobserwować na stronie http://alkaz.pl/produkcja-detali-tworzyw-sztucznych/ i przyjrzeć mu się z bliska.

    OdpowiedzUsuń